Długopisy reklamowe w promocjach „do wyczerpania zapasów”

Długopisy reklamowe
Długopisy reklamowe

W dzisiejszych czasach bardzo często spotkać się można z różnego rodzaju promocjami. Mają one na celu zachęcanie klientów do zakupu konkretnego produktu. Można w ten sposób bądź promować nowy produkt, wprowadzany dopiero na rynek, bądź też sprzedać produkt, którego ilości są znaczne, a np. zbliża się termin jego przydatności do użycia. Można też stosować tę metodę w przypadku wyprzedaży. Co ważne, do tego rodzaju promocji bardzo często dołączone są gadżety reklamowe, które mogą być wsparciem promocji, lub też jej treścią. Oznacza to, że zamiast obniżki cen stosuje się nagrodę w postaci upominku – gadżetu, co pozwala na zwiększenie sprzedaży danego produktu.

Jaki przykład obrazujący powyższe stwierdzenia można tu podać? Przede wszystkim długopisy reklamowe. Są one w tym przypadku bardzo popularne, ponieważ po pierwsze są tanie w produkcji i dystrybucji, po drugie cechują się praktycznym zastosowaniem w życiu codziennym. W promocjach „do wyczerpania zapasów” pojawiają się one najczęściej. Jest to związane z faktem, że trudno przewidzieć, ile konkretnie długopisów będzie potrzebnych do danej promocji, stąd nie określa się terminu, a jedynie zaznacza, że tylko dokąd będą one w zapasach firmy, promocja będzie trwała.

Długopisy reklamowe są tutaj zatem formą zachęty. Można to stosować, zachęcając ludzi do nabycia danego produktu w liczbie sztuk większej niż jedna. Np. można ogłosić, że jeśli ktoś kupi dwa piórniki danego producenta, otrzyma długopis w prezencie. W innym przypadku promocja może obejmować po prostu zakupienie produktu danego rodzaju lub konkretnego producenta – organizatora promocji.

Promocje, o których mowa, organizuje się, jak wspomniano, w sklepach spożywczych, ale także w innych branżach. Branża artykułów szkolnych jest dobrym przykładem, ponieważ długopisy reklamowe, tak jak wszystkie inne długopisy, są takimi artykułami, są więc bezpośrednio przydatne uczniom w szkole. Różnica pomiędzy długopisami reklamowymi a innymi polega na tym, że te reklamowe noszą nadruki odnoszące się do firmy, w tym np. logo producenta.